2020 Virtual Exhibits

A big THANK YOU to all of the participants of the 2020 Rock Creek & Boundary Virtual Exhibition.  We had a great response and received many wonderful photos of some amazing creations.

 

The Aggregate Winners in each age group are:

 

Children's Preschool - Rosie Epp

Children's Junior - Rourke Loewen

Children's Intermediate - Cassie Moline

Children's Senior - Cohen Salz

Adult - Jade Fossen

 

Thank you to everyone!!  We look forward to seeing all the Exhibitors, live and in person, in 2021!! 

Children Preschool
Aggregate Winner: Rosie Epp
1st Place Best Pair of Poultry - Laura Corbett

1st Place Best Pair of Poultry - Laura Corbett

2nd Place Best Pair of Poultry - Elly & Claire Corbett

2nd Place Best Pair of Poultry - Elly & Claire Corbett

1st Place Lego Display - Bryson Loewen

1st Place Lego Display - Bryson Loewen

2nd Place Lego Display - Rosie Epp

2nd Place Lego Display - Rosie Epp

3rd Place Lego Display - Levi McDonald

3rd Place Lego Display - Levi McDonald

1st Place Decorate Bicycle - Levi McDonald

1st Place Decorate Bicycle - Levi McDonald

2nd Place Decorated Bicycle - Rosie Epp

2nd Place Decorated Bicycle - Rosie Epp

3rd Place Decorated Bicycle - Bryson Loewen

3rd Place Decorated Bicycle - Bryson Loewen

1st Place Decorated Cupcake or Cookie - Bryson Loewen

1st Place Decorated Cupcake or Cookie - Bryson Loewen

2nd Place  Decorate Cupcake or Cookie - Rosie Epp

2nd Place Decorate Cupcake or Cookie - Rosie Epp

3rd Place Decorate Cookie or Cupcake - Levi McDonald

3rd Place Decorate Cookie or Cupcake - Levi McDonald

1st Place Fresh Flower Display - Rosie Epp

1st Place Fresh Flower Display - Rosie Epp

1st Place Largest Pumpkin - Levi McDonald

1st Place Largest Pumpkin - Levi McDonald

1st Place Original Picture - Rosie Epp

1st Place Original Picture - Rosie Epp

2nd Place Original Picture - Bryson Loewen

2nd Place Original Picture - Bryson Loewen

2nd Place Decorated Rock - Rosie Epp

2nd Place Decorated Rock - Rosie Epp

1st Place Painted Rock - Bryson Loewen

1st Place Painted Rock - Bryson Loewen

1st Place Scarecrow - Rosie Epp

1st Place Scarecrow - Rosie Epp

2nd Place Scarescrow - Bryson Loewen

2nd Place Scarescrow - Bryson Loewen

1st Place Photo of Pet or Family - Rosie Epp

1st Place Photo of Pet or Family - Rosie Epp

2nd Place Photo of Pet or Family - Bryson Loewen

2nd Place Photo of Pet or Family - Bryson Loewen

Children Junior
Aggregate Winner: Rourke Loewen
1st Place Decorated Cupcake - Rourke Loewen

1st Place Decorated Cupcake - Rourke Loewen

1st Place Fresh Flower Display - Adela Stewart

1st Place Fresh Flower Display - Adela Stewart

1st Place Lego Display - Rourke Loewen

1st Place Lego Display - Rourke Loewen

1st Place Nature Craft - Rourke Loewen

1st Place Nature Craft - Rourke Loewen

1st Place Original Picture - Adela Stewart

1st Place Original Picture - Adela Stewart

2nd Place Original Picture - Malia Eeek

2nd Place Original Picture - Malia Eeek

3rd Place Original Picture - Rourke Loewen

3rd Place Original Picture - Rourke Loewen

1st Place Paper Craft - Rourke Loewen

1st Place Paper Craft - Rourke Loewen

2nd Place Paper Craft - Adela Stewart

2nd Place Paper Craft - Adela Stewart

1st Place Photo of Pet or Family - Malia Eek

1st Place Photo of Pet or Family - Malia Eek

2nd Place Photo of Pet or Family - Rourke Loewen

2nd Place Photo of Pet or Family - Rourke Loewen

3rd Place Photo of Pet or Family - Adela Stewart

3rd Place Photo of Pet or Family - Adela Stewart

1st Place Scrap Craft Article - Rourke Loewen

1st Place Scrap Craft Article - Rourke Loewen

2nd Place Scrap Craft Article - Malia Eek

2nd Place Scrap Craft Article - Malia Eek

3rd Place Scrap Craft Article - Adela Stewart

3rd Place Scrap Craft Article - Adela Stewart

1st Place Scarecrow - Rourke Loewen

1st Place Scarecrow - Rourke Loewen

Children Intermediate
Aggregate Winner: Cassie Moline
1st Place Fresh Flower Display - Oliver Stewart

1st Place Fresh Flower Display - Oliver Stewart

1st Place Guinea Pig - Arianna Sylvester

1st Place Guinea Pig - Arianna Sylvester

1st Place Nature Craft - Arianna Sylvester

1st Place Nature Craft - Arianna Sylvester

2nd Place Nature Craft - Oliver Stewart

2nd Place Nature Craft - Oliver Stewart

1st Place Original Picture - Cassie Moline

1st Place Original Picture - Cassie Moline

2nd Place Original Picture - Arianna Sylvester

2nd Place Original Picture - Arianna Sylvester

1st Place Pair of Poultry - Cassie Moline

1st Place Pair of Poultry - Cassie Moline

1st Place Photo of Pet - Cassie Moline

1st Place Photo of Pet - Cassie Moline

2nd Place Photo of Pet - Oliver Stewart

2nd Place Photo of Pet - Oliver Stewart

3rd Place Photo of Pet - Arianna Sylvester

3rd Place Photo of Pet - Arianna Sylvester

1st Place Rabbit- Cassie Moline

1st Place Rabbit- Cassie Moline

1st Place Scrap Craft Article - Oliver Stewart

1st Place Scrap Craft Article - Oliver Stewart

1st Place Vegetable Sculpture - Cassie Moline

1st Place Vegetable Sculpture - Cassie Moline

Children Senior
Aggregate Winner: Cohen Salz
Original Picture - Cohen Salz

Original Picture - Cohen Salz

Photo of Pet - Cohen Salz

Photo of Pet - Cohen Salz

Scrap Craft Article - Cohen Salz

Scrap Craft Article - Cohen Salz

Nature Craft - Cohen Salz

Nature Craft - Cohen Salz

Best Pair of Poultry - Cohen Salz

Best Pair of Poultry - Cohen Salz

Fresh Flower Display - Cohen Salz

Fresh Flower Display - Cohen Salz

Decorated Cupcake - Cohen Salz

Decorated Cupcake - Cohen Salz

Lego Display - Cohen Salz

Lego Display - Cohen Salz

Adult
Aggregate Winner: Jade Fossen
1st Place Artistic Floral Arrangement - Deb Viens

1st Place Artistic Floral Arrangement - Deb Viens

2nd Place Artistic Floral Arrangement - Norma Howes

2nd Place Artistic Floral Arrangement - Norma Howes

3rd Place Artistic Floral Arrangement - Mary Cannon

3rd Place Artistic Floral Arrangement - Mary Cannon

1st Place Assortment of Garden Flowers - Norma Howes

1st Place Assortment of Garden Flowers - Norma Howes

2nd Place Assortment of Garden Flowers - Mary Cannon

2nd Place Assortment of Garden Flowers - Mary Cannon

3rd Place Assortment of Garden Flowers - Anita Castle

3rd Place Assortment of Garden Flowers - Anita Castle

1st Place Artistic Vegetable Display - Mary Cannon

1st Place Artistic Vegetable Display - Mary Cannon

2nd Place Artistic Vegetable Display - Anita Castle

2nd Place Artistic Vegetable Display - Anita Castle

3rd Place Artistic Vegetable Display - Anne DeJong

3rd Place Artistic Vegetable Display - Anne DeJong

1st Place Collection of Vegetables - Anne DeJong

1st Place Collection of Vegetables - Anne DeJong

2nd Place Collection of Vegetables - Mary Cannon

2nd Place Collection of Vegetables - Mary Cannon

3rd Place Collection of Vegetables - Norma Howes

3rd Place Collection of Vegetables - Norma Howes

1st Place Best Crocheted Work - Aoi Eek

1st Place Best Crocheted Work - Aoi Eek

2nd Place Best Crocheted Work - Jade Fossen

2nd Place Best Crocheted Work - Jade Fossen

1st Place Best Knitted Work - Aoi Eek

1st Place Best Knitted Work - Aoi Eek

2nd Place Best Knitted Work - Norma Howes

2nd Place Best Knitted Work - Norma Howes

1st Place Best Sewing - Pam Horak

1st Place Best Sewing - Pam Horak

1st Place Boundary Okanagan Landscape - Lynn Tribe

1st Place Boundary Okanagan Landscape - Lynn Tribe

2nd Place Boundary Okanagan Landscape - Jade Fossen

2nd Place Boundary Okanagan Landscape - Jade Fossen

3rd Place Boundary Okanagan Landscape - Pam Horak

3rd Place Boundary Okanagan Landscape - Pam Horak

1st Place Portrait or Still Life - Lynn Tribe

1st Place Portrait or Still Life - Lynn Tribe

2nd Place Portrait or Still Life - Jade Fossen

2nd Place Portrait or Still Life - Jade Fossen

3rd Place Portrait or Still Life - Pam Horak

3rd Place Portrait or Still Life - Pam Horak

1st Place Largest Pumpkin - Anita Castle

1st Place Largest Pumpkin - Anita Castle

1st Place Largest Chicken Egg - Anne DeJong

1st Place Largest Chicken Egg - Anne DeJong

1st Place Widest Sunflower Head - Anita Castle

1st Place Widest Sunflower Head - Anita Castle

1st Place Original Drawing - Tyler Florence

1st Place Original Drawing - Tyler Florence

2nd Place Original  Drawing - Jade Fossen

2nd Place Original Drawing - Jade Fossen

3rd Place Original Drawing - Lynn Tribe

3rd Place Original Drawing - Lynn Tribe

1st Place Photo Boundary Okanagan Scene - Sandy Podmoroff

1st Place Photo Boundary Okanagan Scene - Sandy Podmoroff

2nd Place Photo Boundary Okanagan Scene - Jade Fossen

2nd Place Photo Boundary Okanagan Scene - Jade Fossen

3rd Place Photo Boundary Okanagan Scene - Deb Viens

3rd Place Photo Boundary Okanagan Scene - Deb Viens

1st Place Woodwork - Jade Fossen

1st Place Woodwork - Jade Fossen

2nd Place Woodwork - Anita Castle

2nd Place Woodwork - Anita Castle

1st Place Life Under Lockdown - Deb Viens

1st Place Life Under Lockdown - Deb Viens

3rd Place Life Under Lockdown - Alyssa Florence

3rd Place Life Under Lockdown - Alyssa Florence

2nd Place Life Under Lockdown - Sandy Podmoroff

2nd Place Life Under Lockdown - Sandy Podmoroff